6
лют.

​АСУ пояснює: Чи дозволено згодовувати свиням побічні продукти свинарства?

Часто перед свинарями виникає питання чи дозволено згодовувати свиням побічні продукти свинарства, наприклад, мясо-кісткове борошно?

Вітчизняна нормативна база не регулює це питання. На відміну від ЄС —Регламент (ЄС) № 1774/2002. Посилаючись на наукові рекомендації, цей документ встановлює заборону на «згодовування тваринам білків, отриманих з організму/частин організму тварин того самого виду» з метою знизити ризик розповсюдження захворювань.

Посилаючись на європейське законодавство та в умовах складної епізоотичної ситуації в Україні, такий підхід може бути рекомендованим до застосування в Україні і, ймовірно, буде згодом закріплений нормативно (в рамках адаптації законодавства України з питань безпечності та якості харчових продуктів і кормів до міжнародних вимог).

За матеріалами журналу «Прибуткове свинарство» №6 (54), грудень 2019р.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.