9
січ.

​АСУ направила до Мінекономіки листа з пропозиціями щодо механізмів підтримки свинарства

2 січня відбулася відкрита зустріч аграрних асоціацій з Тарасом Висоцьким, заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. У ході зборів розглядали пропозиції щодо основних напрямів спрямування коштів державної підтримки на 2020 рік. Динаміка розвитку вітчизняного свинарства впродовж останніх п’яти років негативна, тож галузь потребує комплексної підтримки з боку держави. Асоціація «Свинарі України» направила до Міністерства офіційного листа зі своїми пропозиціями щодо можливого розподілу коштів.

Виходячи з обсягу коштів, виділених на державну підтримку галузей тваринництва — 2,5 млрд грн — та питомої ваги свинарства у валовій продукції тваринництва (за винятком продукції птахівництва) за результатами минулого року, АСУ пропонує застосувати такі механізми підтримки:

1. Дотація на обсяг виробленої продукції:

  • на кг свинини у живій масі, реалізований на забій на ліцензованих переробних потужностях;
  • на гривню реалізованої продукції.

2. Часткова компенсація за будівництво тваринницьких комплексів.

3. Розширення програми відшкодування вартості закуплених племінних тварин.

4. Часткова компенсація втрат через АЧС для промислових виробників свинини.

Детальніше про пропоновані програми підтримки, фонди та очікуваний ефект комплексної держпітримки вітчизняного свинарства — у листі.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.