4
квіт.

Робота над ЗУ «Про ветеринарну медицину» триває — АСУ

Асоціація «Свинарі України» у складі Робочої групи при Громадській раді Держпродспоживслужби спільно з галузевими профільними організаціями працює над внесенням правок до Закону «Про ветеринарну медицину». Їх мета — покращити підходи до контролю епізоотичної ситуації в країні та нагляду за здоров’ям і благополуччям с.-г. тварин.

На відміну від чинного Закону, Проект міститиме розділи про приватну ветеринарну практику, регіоналізацію та компартменталізацію, а також нові підходи до ветеринарного нагляду.

«Тільки в Україні — лабораторні дослідження кожної свині, що має переміщуватися з одного господарства до іншого, — спосіб підтвердити її стан здоров’я. В усьому цивілізованому світі ветнагляд працює по-іншому. Епізоотичний статус кожного господарства визначений, контролюється і підтверджується (включно з лабораторними дослідженнями) контролюючим органом. При чому, немає монополії державної служби ветмедицини, оскільки повноцінно функціонує інститут приватних лікарів», — розповіла президент Асоціації «Свинарі України» Оксана Юрченко.

Вона наголосила, що положення про приватну ветеринарну практику — важливий аспект, що дозволить компетентному органу повноцінно виконувати свої повноваження. Такі підходи вимагають масштабних реформ і тривалого перехідного періоду. Проте цей напрям роботи надзвичайно важливий для створення дієвої системи ветеринарного управління у країні.

«В цілому ж ми говоримо про те, що вітчизняна галузь ветеринарної медицини рухається до оптимізації ветеринарного контролю та нагляду. Робота, яка ведеться над проектом закону — шанс узгодити позиції з органами державного управління в галузі ветмедицини і втілити концепції у реальність», — прокоментувала експерт.

Громадська рада активно працює над цим проектом, — з початку року засідання робочої групи відбуваються чи не щотижня. При цьому, у них беруть участь практикуючі лікарі, науковці, експерти профільних галузевих об’єднань.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.