17
січ.

Ринок живця: ціни послабилися

Завершення зимових свят вивело вітчизняний ринок живця зі стану спокою: послаблення цін закупівлі цього тижня було відчутнішим. Про зміну настроїв зауважують в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України» за результатами щотижневого моніторингу ситуації на ринку живця.

Так, якщо тижнем раніше середня закупівельна ціна перевищувала 43,5 грн/кг, то у середині місяця цей показник втратив 2,8%. У ході торгів минулого тижня більшість виробників свинини «розписали» товарне поголів’я на 0,5-2 грн/кг дешевше ніж на початку січня — по 41,5-43 грн/кг. Звичайно, зустрічаються ціни, що виходять за межі цього діапазону, проте це має епізодичний характер.

Враховуючи звичний сезонний тренд та очікування закупівельників, поступовий зсув цін продовжуватиметься з тижневим «кроком» у 2-3%. Так, за результатами опитування м’ясопереробників, що входять до Асоціації «М’ясної галузі», у третій декаді варто очікувати послаблення цін закупівлі до 41-42 грн/кг. З іншого боку, відповідна зміна цін має послабили тиск імпортної свинини з ЄС на внутрішній ринок, адже сталість європейських котирувань та валютні коливання залишають «бар’єрну» ціну на досягнутих позиціях — 43,5 грн/кг.

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2018-2019 рр.

Джерело: Аналітичний відділ АСУ

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.