21
серп.

Обсяги вирощування свинини «відстають» від минулорічних

Обсяги вирощування свинини у с.-г. підприємствах на 3,3% менші ніж за 7 місяців 2017-го. Про це повідомляють аналітики Асоціації «Свинарі України» з посиланням на дані ДССУ.

Таке відхилення відзначається на тлі відставання чисельності промислового поголів'я у порівнянні з відповідним показником на початку серпня 2017-го. З іншого боку, за останніми даними сільгоспвиробники утримують 3,4 млн свиней, тож відхилення від показника роком раніше складає 1,3% чи менше ніж 50 тис. голів.

«На поступове відновлення показників роботи свинарської галузі „натякають“ не тільки скорочення відставання поточних показників від минулорічного рівня та активізація, яка відчутна серед вітчизняних операторів, а й пожвавлення імпорту живих тварин з країн ЄС. Так, за аналізований період українські свиногосподарства імпортували гібридних та чистопорідних тварин сукупною вагою майже 0,6 тис. т сукупною вартістю 3,7 млн дол. США. Тож на такі операції вітчизняні свинарі витратили в 3,6 разів більше ніж за аналогічний період минулого року. При цьому до звичного „розбавлення“ ремонтного молодняку імпортованими чистопородними та гібридними тваринами додався ще й імпорт поросят для відгодівлі. Останнє виступає реакцією відгодівельників на недостатність пропозиції таких країн на внутрішньому ринку. Зауважимо, що середня ціна імпорту товарних поросят вагою 20−35 кг варіювала в межах 3,4−3,7 дол. США/кг, що в цілому відповідало ціні закупівлі таких тварин в Україні», — коментують аналітики АСУ.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.