26
лип.

На ринку живця свиней триває літній «штиль»

Наприкінці другого місяця літа на ринку живця свиней в Україні надалі панує штиль: ціни зберігають «спокій» в межах 44-46 грн/кг. Про це свідчать результати опитування м’ясопереробників та моніторингу закупівельних цін на свинину живою вагою, який здійснює Асоціація «Свинарі України».

Закупівельники відзначають стабільність реалізації та загальний баланс між попитом та пропозицією на ринку. Звичайно, не обійшло і без впливу сезонних чинників. Зокрема, в приморських областях попит активніший за рахунок «притоку» відпочиваючих. Тож, на тлі недостатніх обсягів пропозиції свинини в південних регіонах ціна закупівлі живця свиней дещо вища.

Щодо цінових очікувань, більшість м’ясопереробників налаштовані на продовження безпрецедентного «спокою цін». Так, майже три чверті операторів вважають, що ціна наступного тижня, як і цього, варіюватиме переважно в межах 44,5-45 грн/кг. Думки інших розділилися. Так, деякі оператори вважають, що ціна може зрости через обмеженість пропозиції живця. Вони зазначають, що прирости товарного поголів’я відчутно пригнічені через спекотні погодні умови, тож деякі виробники змушені відтерміновувати реалізацію або продавати тварин меншою масою. Посилення впливу цього чинника на ціну в другій половині серпня та наближення триваліших святкових вихідних може стимулювати приріст цін. З іншого боку, компанії-імпортери відзначають, що ціни закупівлі живця та, відповідно, свинини у провідних європейських виробників свинини продовжують понижуватися з кроком у 2-3 євроценти/кг на тиждень. Тож незабаром внутрішній ринок може перейняти цей тренд, щоб притік імпортної свинини не збільшувався. Зазначимо, що ціна на живець в Україні перевищує бар’єрну, яка наступного тижня збереже свій рівень (42 грн/кг) через зростання курсу євро.

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2018 р.

Джерело: Аналітичний відділ АСУ

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.