12
черв.

Експортна млявість: Україна зменшила зовнішні поставки свинини втричі

За даними митної статистики Державної фіскальної служби України за січень-травень вітчизняні трейдери вивезли 0,92 тис. т свинини. «Це в 3,4 рази менше ніж за відповідний період минулого року» — коментують в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України».

«Трикратно скоротилися не тільки обсяги експорту свинини, а й «притік» валютної виручки в Україну за рахунок таких операцій. Так, якщо зовнішня торгівля свинини за п’ять місяців 2017-го дозволила вітчизняним трейдерам отримати 6,31 млн дол. США виручки за поставлену за кордон свинину, то цьогоріч Україна заробила лише 2,13 млн дол. США», — уточнює Олександра Бондарська, аналітик АСУ.

«Надходження імпортної продукції за аналізований період теж майже потроїлися: за період з початку року завезли 5,2 тис. т м’яса свиней проти 1,9 тис. т за відповідний період 2017-го. Витрати на імпорт збільшилися більш ніж 3,5 рази, адже збільшилися як середня ціна кілограму завезеної продукції, так і суттєво урізноманітнилася товарна структура імпорту. Зокрема, якщо у першій половині 2017-го імпорт лопаток та окостів не здійснуювався, то цьогоріч ці елементи завозили як замороженими, так і охолодженими. Крім цього, досить активно цієї весни імпортували свіжі та охолоджені свинячі півтуші з Польщі, Нідерландів та Бельгії. Середня ціна закупівлі цієї товарної позиції не залежно від країни походження упродовж березня-травня стало втримувалася на позначці 1,6 дол. США/кг. Тож літній сезон 2018-го Україна розпочала з від’ємним зовнішньоторговим сальдо, оскільки витрати на імпорт свинини на 7,3 млн дол. США перевищили надходження валюти за експортні поставки цієї продукції», — додають в АСУ.


Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація. Дата створення —14 липня 2011-го. Наразі АСУ об’єднує 38 господарств, які забезпечують 41% промислового виробництва свинини в Україні. Основною ціллю Асоціації є захист прав та інтересів підприємств у галузі свинарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадженню сучасних технологій.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.