5
черв.

Відміна мораторію на перевірки свиногосподарств не передбачає позапланові перевірки компетентними органами – Башинський

Є чітко встановлені межі, з яких мораторій був знятий і він не стосується позапланових заходів перевірки свиногосподарств.

Таку думку в ході Х Міжнародного конгресу «прибуткове свинарство» висловив радник голови Держпродспоживслужби Віталій Башинський.

«Позапланові заходи, на сьогоднішній день, можливі тільки у двох випадках: якщо самі запросили інспектора, або ж якщо у вас є скарга фізичної особи», - пояснив спікер.

Окрім того, за його словами частина виключень по державному мораторію стосується питань державного контролю і нагляду щодо безпечності продуктів, і питань державного контролю щодо ветеринарії та благополуччя тварин.

«Питання державного нагляду, який чітко визначений законом про ветеринарну медицину з мораторію не виключений. На сьогоднішні день, періодичний державний нагляд залишається плановим, так як він прописаний в законі про контроль і ветеринарну медицину», - підсумував Башинський.

Асоціація свинарів України — неприбуткова, добровільна організація, створена за ініціативи керівників українських господарств-виробників свинини.

Основною ціллю Асоціації є об’єднання підприємств для захисту їх прав та інтересів у галузі свинарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадженню сучасних технологій.

У 2013 році Асоціація свинарів України отримала грант на розвиток від Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID).