23
квіт.

Що треба знати про поводження з гноєм?

Мова про Технологічні інструкції зі зберігання та обробки/переробки гною свиней йшла під час регіональних семінарів «Нові умови та вимоги до сучасного виробництва свинини», які відбулися у Києві та Львові.

Учасники могли детально розпитати експертів, які безпосередньо працювали над розробкою документу в рамках реалізації гранту від Проекту USAID «Агросільрозвиток», підтримкою якого заручилася Асоціація «Свинарі України».

Серед ключових аспектів щодо менеджменту гною, експерт з з питань поводження із побічними продуктами тваринного походження I-III категорій Мар’ян Троцький назвав:

  • Простежуваність. Тобто, виробникові необхідно вести записи щодо того коли була закладена гноївка, коли її вивезли на поле чи продали.
  • Знезараження. Навіть неповністю витриманий цикл зберігання вже призводить до того, що знищується 80%-90% збудників.
  • Важливість гідроізоляційного покриття лагун та ін.

Виробники південно-східних регіонів зможуть поспілкуватися з експертом під час завершального семінару 26 квітня у Дніпрі.

Проект «Підтримка аграрного і сільського розвитку» («Агросільрозвиток») фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Він має на меті сприяння комплексному і стійкому економічному зростанню шляхом розвитку сільського господарства України.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація. Дата створення —14 липня 2011-го. Наразі АСУ об’єднує 38 господарств, які забезпечують 41% промислового виробництва свинини в Україні. Основною ціллю Асоціації є захист прав та інтересів підприємств у галузі свинарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадженню сучасних технологій.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.