27
квіт.

Як завдяки годівлі можна розкрити потенціал свиноматки?

Знаннями і досвідом про те, як подолати виробничі виклики й максимально розкрити генетичний потенціал високопродуктивних свиноматок буде ділитися Йорн Мадсен, консультант у царині свинарства (Данія), експерт компанії Cargill під час Х Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство».

Виступ експерта на тему «Високопродуктивні свиноматки і маса поросят при народженні» відбудеться в ході Технологічної секції конгресу.

«Сьогодні провідні свиногосподарств працюють із високопродуктивною генетикою, переваги якої — більше поросят на свиноматку на рік. Завдяки роботі генетичних компаній, які зробили значний прорив, цей показник перетнув „фантастичну“ межу — 40 поросят.

Та разом із покращеннями з’являються певні виклики. Наприклад, це ризик підвищення відсотку падежу після відлучення чи менша маса поросят при народженні тощо», — поділився експерт.

«Питання в іншому... Як можна вплинути на негативні фактори? Які мудрі рішення в годівлі та менеджменті допоможуть пом’якшити їх наслідки та максимально розкрити генетичний потенціал високопродуктивної генетики?», — додав пан Мадсен.

Досьє-персоналії

Йорн Мадсен, консультант у царині свинарства (Данія), експерт компанії Cargill

Вже 14 років пан Мадсен працює у компанії Cargill, де обіймає посаду консультанта з питань годівлі тварин. Серед його основних обов’язків — консультаційна підтримка крупних свиногосподарств (1-15 тис. свиноматок) по всій Європі, проведення тренінгів та просування продукції компанії.

Має практичний досвід роботи на різних свиногосподарствам — більше 12 років, 3 з яких — на посаді керуючого ферми.

Крім того, за другою освітою пан Мадсен — фахівець у царині генетики та годівлі свиней, а також економіки свиногосподарства.

Конгрес «Прибуткове свинарство» — одна з наймасштабніших галузевих подій не лише в Україні, але й за її межами. Майданчик для відвертої розмови про все, що стосується вітчизняної галузі свинарства. Серед учасників — свинарі, кращі українські та закордонні фахівці у царині свинарства, представники держави, експерти міжнародних організацій. Цього року захід відбудеться 5 червня у виставковому центрі «АККО Інтернешнл». Організатори заходу — Асоціація «Свинарі України», Всеукраїнська Аграрна Рада й агроконсалтингова компанія DYKUN.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.