4
жовт.

Як держава підтримає свинарів у 2018-му?

 У 2018-му на підтримку тваринницької галузі в цілому держава передбачає виділення 2,3 млрд гривень. Про це повідомила Олена Альшанова, … під час V Міжнародного Дня свиноферми, який організували Асоціація «Свинарі України», ВАР та агроконсалтингова компанія Dykun. «З підтримки розміром 2,3 млрд грн, 300 млн планується направити на відшкодування вартості племінних тварин, а 687 млн — на протиепізоотичні заходи на випередження поширення хвороб, зокрема АЧС у господарствах населення. Мова ведеться й про компенсацію вартості будування/реконструкції комплексів. При цьому реконструкція, в більшій мірі, має на увазі поліпшення заходів біобезпеки», — розповіла пані Альшанова. За її словами, цьогоріч свинарі також можуть отримати відшкодування за вартість племінних тварин, придбаних і в Україні, і за кордоном (максимальна виплата — 2400 грн/голова). Для цього потрібно подати пакет документів до 3 листопада. Після 25 листопада Мінагрополітики пропорційно розподілятиме кошти. «Обов’язково має бути підтверджена ідентифікація й оплата тварин», — наголосила експерт.

Асоціація свинарів України — неприбуткова, добровільна організація, створена за ініціативи керівників українських господарств-виробників свинини.

Основною ціллю Асоціації є об’єднання підприємств для захисту їх прав та інтересів у галузі свинарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадженню сучасних технологій.

У 2013 році Асоціація свинарів України отримала грант на розвиток від Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID).