9
черв.

Імпорт свинини: «за морем вовк — три гроші, та руб перевозу»

Не зважаючи на прогнози м’ясопереробників щодо посилення імпорту свинини за умов високих цін закупівлі живця, дані митної статистики не вказують на пожвавлення поставок м’яса свиней.

Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації свинарів України з посиланням на дані Державної фіскальної служби України.

Так, за даними перших п’яти місяців року з Нідерландів, Німеччини та Норвегії завезли 0,78 тис. т свіжої, охолодженої та мороженої свинини. Такі обсяги в 2,4 рази поступаються торішньому імпорту свинини у відповідний період, та лише на 8% перевищують завезене за січень-квітень 2017-го, зазначають аналітики АСУ.

«На теперішній момент імпортувати свинячі напівтуші з-за кордону, навіть з Європейського союзу, звідки поставки свинини в межах квоти не обкладаються митом, надто дорого. Девальвація гривні дала українським свинарям можливість розвивати свій бізнес без жорсткого протистояння з постачальниками м’яса іноземного походження. Тому поки купівельна спроможність українців послаблена, імпортовані свинячі продукти, що надходитимуть в Україну і надалі будуть представлені дешевою мороженою свининою в трімінгах, субпродуктами та мороженим жиром. Деякі м’ясопереробники використовують таку сировину для виробництва „доступніших“ ковбасних виробів», — прокоментував керуючий партнер м’ясної компанії ОПОС Павло Вержбицький під час дискусії між виробниками свинини та м’ясопереробниками, яка відбулася в рамках ІХ Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство».

«Наразі, український ринок мало цікавить європейського постачальника, який має значно вигідніші позиції, як на власному ринку, так і на інших цільових ринках, а Україну таким назвати важко», — додав експерт.

«Зазначимо, що Україна надалі втримує звання нетто-експортера свинини. За аналізований період з країни вивезли 3,1 тис. т свіжого, охолодженого та мороженого м’яса свиней сукупною вартістю 6,3 млн дол. США. Це збільшило зовшіншьоторгове сальдо України до 4,9 млн дол. США. Зауважимо, що за відповідні місяці 2016-го українські трейдери експортували 1,2 тис. т свинини на 1,7 млн дол. США. Тож цьогорічний притік валюти за рахунок експортних операцій з м’ясом свиней у 3,7 разів більший, а відтік сировини — у 2,6 разів активніший», — коментують аналітики АСУ.

Асоціація свинарів України — неприбуткова, добровільна організація, створена за ініціативи керівників українських господарств-виробників свинини.

Основною ціллю Асоціації є об’єднання підприємств для захисту їх прав та інтересів у галузі свинарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадженню сучасних технологій.

У 2013 році Асоціація свинарів України отримала грант на розвиток від Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID).