7
груд.

Свинина в магазині: як змінилися ціни за рік

Цьогоріч початок зими відзначився вищими роздрібними цінами на свинину, порівняно з аналогічним періодом 2015-го. Про це повідомляє Аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України».

Ціни на початку грудня перевищують і листопадові показники. Так, в середньому за місяць окремі свинячі відруби подорожчали на 10%. Порівняно з першим місяцем зими минулого року, відхилення менше й складає 6%.

Як змінилися ціни на полицях магазинів?

  • Упродовж листопада 2016-го найбільше зросла максимальна ціна на корейку, «переваливши» за 100 грн/кг. При цьому, нижня межа цінового діапазону цієї частини на кістці не змінилася, а обваленої хоча і зросла (порівняно з початком листопада на 3,4%), проте на 4 грн/кг дешевша за найбюджетнішу пропозицію у грудні 2015-го.
  • Найвища ціна безкісткового ошийку в роздрібній торгівлі також поступається ціновому максимуму цього відрубу, що спостерігався у аналогічний період минулого року. Тим не менш, його ціна в середньому на 11% вища ніж на початку листопада 2015-го.
  • Діапазон цін лопаткової частини на початку листопада майже відповідав роздрібним цінам цієї частини на початку зими 2015-го, але у перші числа грудня її ціни на полицях супермаркетів зросли до 62-79,9 грн/кг.
  • Свиняча грудинка у листопаді була навіть дешевша ніж у грудні 2015-го, проте за місяць ціни досягли рівня 64,6-80 грн/кг, що в середньому на 10% вище ніж рік тому.
  • Максимальна ціна свинячої вирізки не значно відрізняється від торішньої, проте середня ціна вища на 9%, оскільки ціни варіюють у вужчих межах — 95,1-99 грн/кг.
  • Середня ціна тазостегнової частини навіть трохи «просіла» відносно цін у листопаді, а відхилення від її роздрібної ціни у грудні минулого року склало 2%.

Таблиця 1. Діапазон роздрібних цін окремих свинячих частин станом на 1-ше грудня 2015-го та 2016-го років

Джерело: Аналітичний відділ АСУ за даними моніторингу мереж роздрібної торгівлі


Асоціація свинарів України — неприбуткова, добровільна організація. Дата створення —14 липня 2011-го. Наразі АСУ об’єднує 35 господарств, маточне поголів’я яких становить 35% від загальнодержавних обсягів. Основною ціллю Асоціації є захист прав та інтересів підприємств у галузі свинарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадженню сучасних технологій.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.