10
бер.

Понад 200 виробників надали інформацію про застосування антибіотиків

В Україні триває реалізація проєкту «Зміцнення національного потенціалу для подолання ризиків протимікробної резистентності (АМР)». Наразі вже більше 200 виробників різних напрямів діяльності (свинарство, птахівництво, бджільництво, скотарство) надали інформацію щодо застосування антибіотиків.

Загалом, до дослідження залучать більше 600 респондентів — представників господарств різних напрямів тваринництва, присадибного сектору, ветеринарної медицини та кормовиробництва з усієї України.

Також реалізація проєкту передбачає відбір 350-ти зразків та дослідження їх на вміст залишків антибіотиків. Наразі Головні управління Держпродспоживслужби всіх областей надали усі необхідні дані.

Напередодні Олександр Рєвнівцев, координатор проєкту з проведення опитування, повідомив, що за результатами аналізу отриманої інформації в Україні розроблять «Атлас антибіотиків», які найчастіше застосовують у тваринництві.

Нагадаємо, з вересня 2020-го року в Україні реалізують проєкт Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) «Зміцнення національного потенціалу для подолання ризиків антимікробної резистентності (АМР)». У ході дослідження методом випадкових чисел сформовано перелік господарств або великих промислових підприємств, де фахівці Держпродспоживслужби забирали 350-ти зразків харчових продуктів тваринного походження для дослідження їх на вміст залишків протимікробних препаратів.

Окрім ФАО та Асоціації «Свинарі України», до виконання проєкту залучені представники Держпродспоживслужби, наукової спільноти, фермери, ветеринари та спеціалісти з питань кормовиробництва.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.