3
бер.

​Для досягнення кращих виробничих результатів – стимулюємо споживання кормів

«Дуже важливо, щоб поросята їли якомога більше та якомога швидше». Про це наголосив др. Джон Пейшенс, професор Університету штату Айова, нутриціоніст, координатор практично-дослідних проектів у царині свинарства.

Так, дані бельгійського дослідження свідчать, що впродовж 4 годин після відлучення лише 50% поросят починають споживати корм. Водночас це означає, що друга половина — не їсть. 25% цих свиней почнуть їсти протягом 24 годин після відлучення. Таким чином, 75% поросят починають споживати корм упродовж доби після відлучення. З іншого боку, чверть свиней не роблять і цього. 10% із них голодують перші 30 годин після відлучення, а 5% — не споживають корм упродовж 2 діб. Відповідно, тварини, які не їдять, відставатимуть у розвитку від інших та потребуватимуть більшої уваги щодо менеджменту та здоров’я.

Основні фактори, на які необхідно звернути увагу, аби свині споживали достатньо крму — у презентації др. Пейшенса у ході форуму «Свинарство по-американськи: найкращі технологічні рішення та практики забезпечення здоров’я свиней». Організатор події — Асоціація «Свинарі України» за підтримки Проекту «Аграрний розвиток» (АГРО) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


Агентство США з міжнародного розвитку (англ. United States Agency for International Development, USAID) — незалежне агентство федерального уряду США. Основні напрями роботи Агентства включають в себе підтримку торгівлі, сільського господарства, економічного зростання, охорони здоров'я, екстрену гуманітарну допомогу, сприяння у запобіганні конфліктам та підтримку демократії в більш ніж 100 країнах світу.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.