5
лют.

​В Україні розроблять Атлас антибіотиків, які найчастіше застосовують в тваринництві

В Україні триває реалізація проєкту «Зміцнення національного потенціалу для подолання ризиків протимікробної резистентності (АМР)». За підсумками дослідження вдасться оцінити реальну ситуацію щодо застосування антибіотиків у тваринництві та покращити систему контролю їх використання.

Наразі Головні управління Держпродспоживслужби майже усіх областей надали інформацію, необхідну для дослідження. Крім того, на фінішній прямій опитування щодо застосування протимікробних препаратів серед бджолярів, свинарів, ветеринарних лікарів та фармацевтів.

«Одне з найважливіших питань у анкетах опитування – дані щодо антибіотиків, які застосовують на тваринницьких фермах для лікування чи профілактики. За результатами аналізу цієї інформації вдасться розробити Атлас антибіотиків, які найчастіше використовують на виробництвах у різних напрямках діяльності», - зауважив Олександр Рєвнівцев, координатор проєкту з проведення опитування.

Загалом, реалізація проєкту передбачає відбір 350-ти зразків та дослідження їх на вміст залишків антибіотиків. Також до дослідження залучать більше 600 респондентів — представників господарств різних напрямів тваринництва (свинарство, птахівництво, бджільництво, скотарство), присадибного сектору, ветеринарної медицини та кормовиробництва з усієї України.

Окрім ФАО та Асоціації «Свинарі України», до виконання проєкту залучені представники Держпродспоживслужби, наукової спільноти, фермери, ветеринари та спеціалісти з питань кормовиробництва.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.