28
січ.

В Україні працюють над покращенням простежуваності у свинарстві: звіт про наявність та рух поголів’я

Зважаючи на складну епізоотичну ситуацію в Україні та потребу кращого її контролю, ДП «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин» (АІРТ) у співпраці з Держпродспоживслужбою, профільними асоціаціями та представниками бізнесу продовжують роботу над формуванням прозорого бізнес-середовища. Черговий крок — запровадження звіту про наявність та рух поголів’я, що заповнюватиметься свиногосподарствами раз на місяць.

Звіт про наявність і рух поголів’я свиней передбачено пунктом 26 розділу ІІІ Порядку ідентифікації та реєстрації свиней, затвердженого наказом Мінагрополітики від 01.12.2017 № 639, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07.02.2018 за № 154/31606 та подається за встановленою формою (Звіт про наявність і рух поголів’я свиней). Господарство має подавати Звіт до 10 числа місяця наступного за звітним, починаючи з січня 2021 року.

За своєю структурою Звіт дуже простий. Документ розділений на дві частини: одна стосується відстеження наявності та руху племінного поголів’я (чистопорідного, з відповідними підтверджуючими документами), а інша – товарних свиней.

Для зручності для бізнесу, профільне відомство передбачило 2 способи подачі звіту:

  • користувачі персонального кабінету зможуть заповнити та надіслати відповідну форму в електронному вигляді;
  • підприємства, які не користуються персональним електронним кабінетом, мають можливість надіслати форму у паперовому вигляді на адресу обласної філії ДП «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин».

«Асоціація «Свинарі України» підтримує ініціативу створення максимально прозорих умов діяльності на ринку свинини. Тим паче, робота над звітом відбувалася в рамках робочої групи, яка об’єднала як фахівців профільного відомства, так і провідних спеціалістів вітчизняних свиногосподарств. А отже, бізнес дав свою позитивну оцінку. Крім того, не можна не відзначити позитивний рух галузі в напрямку діджиталізації: можливість звітувати в електронному вигляді», - коментують в АСУ. 

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.