23
груд.

Держпродспоживслужба готується до аудитів підприємств з метою надання статусу компартмента

В Україні триває підготовка до реалізації інструменту компартментизації для тваринницьких господарств. Зокрема, 21-го грудня Держпродспоживслужба, спільно з експертами Продовольчої сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та Асоціації «Свинарі України» (АСУ) провела онлайн-навчання інспекторів щодо алгоритму застосування компартментизації, процедур оцінки та моніторингу статусу компартменту.

Після того, як в Україні почали реєструвати спалахи африканської чуми свиней (АЧС), вітчизняна продукція свинарства опинилася в експортній ізоляції. А через географію поширення хвороби, впровадження зонування/регіоналізації стало неможливим. Тому Держпродспоживслужба, спільно з експертами ФАО та Асоціацією «Свинарі України», активно працювала над впровадженням в Україні принципу компартментизації. Зокрема, ще 3-го травня 2019-го року було прийнято відповідний Наказ. Проте, без запиту від бізнесу до компетентного органу щодо перевірки та присвоєння статусу компартменту, інструмент існував тільки на папері. Наразі до Держпродспоживслужби вже надійшла перша заявка на отримання статусу компартменту від одного з операторів ринку свинини.


Читайте також: Упровадження компартментів щодо АЧС в Україні

Без ініціативи бізнесу механізм компартменталізації в Україні не запрацює


У відповідь Держпродспоживслужба, спільно з ФАО та АСУ, провела дистанційне навчання, до якого залучили понад 160 інспекторів ветеринарної медицини з усієї України. У ході тренінгу розглядали основні принципи та алгоритм дій та заходів при застосуванні інструменту компартментизації в Україні, застосування Порядку визначення окремого ветеринарно-санітарного статусу тваринної субпопуляції, принципи аудиту з метою присвоєння статусу компартмента тощо.

Наступний крок — формування пулу експертів компетентного органу за результатами тестування, практичне навчання на базі підприємства-заявника і власне аудит, від результатів якого залежатиме, чи з’явиться в Україні перше господарство зі статусом компартменту найближчим часом!

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.