24
лист.

Присадибне свинопоголів’я може скоротитися до 2 млн гол.

На початку 2021-го кількість свиней у присадибному секторі встановить новий антирекорд. Такі прогнози озвучила Олександра Бондарська, керівник аналітичного відділу Асоціації «Свинарі України».

«Щороку на початку лютого дані державної статистики фіксують мінімальну чисельність свинопоголів’я в Україні. Така сезонність для присадибних виробників свинини обумовлена більшими витратами на утримання свиней, зокрема їх годівлю. Наразі вже спостерігаємо майже 8%-ве відхилення кількості свиней у таких господарствах: 2,57 млн гол. на початок листопада 2020-го проти 2,78 млн гол. роком раніше. Якщо екстраполювати таке «відставання» на кількість свиней в господарствах населення на початок лютого, то у 2021-му цей показник складе 2,1 млн гол,»— роз’яснюють в АСУ.

«Водночас, враховуючи нижчу врожайність зернових, здороження кормів, слабшу вираженість передріздвяного та передвеликоднього цінових піків та закриття основного каналу збуту для вирощених присадибно свиней — агропродовольчих ринків — через COVID-19, можна очікувати, що все більша кількість населення буде скорочувати кількість відгодовуваних тварин або ж повністю відмовлятися від їх вирощування. Тож якщо протягом останніх п’яти років поголів’я у присадибному секторі скорочувалося в середньому на 8%, то за підсумками 2020-го «відставання» може перевищити 10%. У наслідок цього, на початку 2021 кількість свиней, утримуваних на присадибних ділянках, може впритул наблизитися до 2 млн. гол.,» — передбачають профільні аналітики.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.