17
вер.

​Ринок живця, 38-й тиждень: середня ціна сягнула 45,5 грн/кг

У другій половині вересня поступовий зсув цін закупівлі свиней забійних кондицій продовжився. За підсумками щотижневого моніторингу цін на свинину живою масою, який проводять аналітики Асоціації «Свинарі України», цього тижня середньоринкова ціна зупинилася на позначці 45,5 грн/кг, що на 1,5% нижче ніж попереднього.

Для більшості постачальників живця свиней торги минулої п’ятниці завершилися деяким пониженням цін реалізації на 0,25-1,25 грн/кг. У наслідок цього межі цінового діапазону цього тижня дещо звузилися та понизилися порівняно з попереднім тижнем: так, кілограм свинини живою масою цього тижня закуповували по 44,5-46 грн/кг. Епізодично зустрічалися цінові пропозиції, що перевищували згаданий максимум, проте виключно через локальний дисбаланс попиту та пропозиції кондиційної свинини.

Виробники відзначили, об’єми виробництва ще не в повній мірі відновилися з приходом осені, попит на товарне поголів’я з боку м’ясопереробників залишається відносно стабільним, реалізація живця цього тижня відбувалася в планових об’ємах та без перегляду попередньо обумовлених цін. 

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2019-2020 рр.

Джерело: Аналітичний відділ АСУ

Підсумки роботи галузі за січень-вересень 2020-го та подальші прогнози підведе Олександра Бондарська, керівник аналітичного відділу Асоціації «Свинарі України», у ході ХІІ Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство».

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.