27
лип.

​Субсидії в Україні: «присадибникам» буде простіше отримати пільгу

Тепер тільки 30% вартості проданої тваринницької продукції оподатковуватимуть. Відповідні зміни до обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів соціальної допомоги 22-го липня 2020- го року прийняв Кабінет Міністрів України.

Нині, через вплив доходів від продажу сільськогосподарських тварин, молока, м’яса та іншої продукції тваринництва на отримання субсидій, «присадибники» не декларують ці доходи та не ідентифікують тварин. Аби вивести торгівлю тваринницькою продукцією на селі «з тіні», Мінекономіки ініціювало зміни до порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства).

Так, відповідно до пункту 11 Порядку схваленої постанови, «доходи від реалізації молока та молочної сировини, а також продукції тваринництва враховуються у розмірі 30 відсотків нарахованих сум». Тобто, лише 30% вартості проданої продукції оподатковуватимуть і враховуватимуть у суму доходів сім’ї.

Відповідні зміни сприятимуть рівному доступу до державної допомоги, об’єктивності при призначенні пільги та спрощення необхідних документів.

Примітка

Відповідно до Довідника ознак доходів фізичних осіб, доходи від продажу продукції тваринництва – це доходи, отримані від продажу власної продукції тваринництва груп 1-5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД:

  • живі тварини;
  • м’ясо та їстівні субпродукти;
  • риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні;
  • молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені;
  • інші продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені;
  • жири та олії тваринного або рослинного походження; продукти їх розщеплення; готові харчові жири; воски тваринного або рослинного походження;
  • готові харчові продукти з мяса, риби або ракоподібних, молюсків або інших водяних безхребетних;
  • шкури необроблені (крім натурального та штучного хутра) і шкіра вичинена.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.