12
черв.

Ринок живця: ціни втратили 3,6%

Після тритижневого відновлення, ціни закупівлі свиней забійних кондицій послабилися на 3,6%. Так, за підсумками щотижневого моніторингу цін на свинину живою масою, який проводить аналітичний відділ АСУ, середня ціна 24-го тижня «просіла» до 44,6 грн/кг, що 1,65 грн/кг нижче ніж попереднього.

Цього тижня промислові виробники свинини реалізували товарне поголів’я на 1-2 грн/кг дешевше ніж тижнем раніше. У наслідок цього діапазон закупівельних цін понизився до 43-45,5 грн/кг. По завершенні тривалих святкових вихідних продажі очікувано послабилися, що мало негативний вплив на настрої представників м’ясопереробної галузі. Так, за відгуками постачальників живця вже серед тижня звучали заклики переглянути ціни реалізації.

Тим не менш, виробники свинини не мають наміру переглядати мінімальну цінову позначку у ході цих торгів. Оператори відзначають, що попит є, а досить різке підвищення температур вже незабаром відіб’ється на об’ємах пропозиції живця та середній вазі тварин. Враховуючи регіональну неоднорідність пропозиції товарних свиней, діапазон цін може звузитися на 0,5-1 грн/кг. Проте продажі свиней забійних кондицій за ціною, нижчою за цьоготижневу мінімальну позначку, якщо і матимуть місце, то виключно епізодично.

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2019-2020 рр.

Джерело: Аналітичний відділ АСУ 

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.