10
черв.

Свинарство в Україні: виклики 2020-2025

Цьогоріч, у зв’язку з пандемією COVID-19, традиційна наймасштабніша подія свинарства – Міжнародний конгрес «Прибуткове свинарство» – перенісся на осінню пору. Однак, в умовах карантинних обмежень, свинарі не залишилися без майданчика для обговорення нагальних питань. Так, сьогодні, 10 червня, відбулася навчальна online-конференція «Свинарство в Україні: виклики 2020-2025».

Організатори події – Асоціація «Свинарі України», агроконсалтингова компанія Dykun та Всеукраїнська Аграрна Рада.

Конференція об’єднала близько 100 представників свиногосподарств, провідних українських та закордонних експертів, дала можливість учасникам заходу подискутувати на актуальні питання та знайти вирішення проблем.

Зокрема, про кращі практики використання альтернатив соєвим білкам та можливості запровадження подібних раціонів в українських реаліях розповів Сергій Добрянський, експерт із ринку кормової сировини та годівлі свиней, ТОВ «Каргілл ЕН».

Окрім того, на перевагах соняшникового шроту у раціонах свиней під час своєї доповіді закцентував увагу Микола Повод, д-р с.г. наук, професор, науковий консультант ГК «Глобино», експерт у царині свинарства

Можливість побувати на відео-екскурсії на британській фермі BridgeHouseFarms - 3-порідному нуклеусі Genesus– вітчизняним свинарям надав Чарлі Томсон, співвласник господарства. Окрім того, про основні акценти роботи у галузі генетики свиней упродовж наступних 5 років та економічну цінність селекції, розповів Саймон Грей, експерт у царині свинарства.

Про нюанси нового ветеринарного законодавства – благополуччя тварин, антибіотикорезистентність та компартменти – у ході онлайн-конференції розповів Віталій Башинський, експерт з питань ветеринарії та безпечності харчових продуктів Продовольчої сільськогосподарської організації ООН.

Наостанок, на кращих практиках та новітніх технологіях боротьби з діареями поросят після відлучення без антибіотиків зосередив увагу експерт з питань здоров’я свиней, к.в.н, Віталій Піотрович. 

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.