22
трав.

В Україну можливо буде імпортувати не лише заморожену сперму кнурів

Форму міжнародного сертифіката на ввезення в Україну не замороженої сперми кнурів-плідників оприлюднено на сайті Держпродспоживслужби.

Раніше, законодавча база України не дозволяла поставляти сперму кнурів у свіжому вигляді. Адже відповідно до попередньо погоджених ветеринарних сертифікатів, було можливо імпортувати на територію України сперму кнурів лише у замороженому вигляді. Така технологія зберігання спермопродукції мала низку негативних наслідків: зменшення кількості рухливих сперміїв у спермодозах, відповідно зниження ефективності продукту, труднощі доставки тощо. Нині ж у виробничій практиці застосовують розчинники, які забезпечують зберігання сперми у свіжому вигляді від 5 днів до 2 тижнів.

Водночас, оприлюднення орієнтовної форми на ввезення в Україну сперми кнурів у рідкому вигляді – це тільки перший крок. Надалі важливо, щоб цю орієнтовну форму погодив компетентний орган країни-експортера. 

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.