21
трав.

​Асоціація «Свинарі України» та АІРТ підсумували результати тестування електронного персонального кабінету

Асоціація «Свинарі України» вже не перший рік співпрацює з ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» (АІРТ) щодо спрощення документообігу з паперового формату в електронний. Зокрема, одним із останніх виявів партнерства стало тестування пілотної версії програмного продукту, розробленого АІРТ — персонального кабінету суб’єкта господарювання для роботи з Єдиним державним реєстром ветеринарних документів.

Три підприємства-учасники АСУ стали першими, хто випробували його функціонал.

«Серед основних переваг користування електронним приватним кабінетом, по-перше, можливість самостійно оформлювати документацію, перевіряти її. Відповідна база даних по господарствах із ЄДРТ та контроль за інформацією, яка вноситься до програми, унеможливлюють створення помилок при оформленні замовлень та, відповідно, при отриманні ветеринарних документів. По-друге, контроль залишку на рахунку коштів за надання адміністративних послуг (видача ветеринарних документів). Наразі з’явилася можливість самостійно контролювати стан рахунку. Загалом, з завданнями, які були поставлені перед розробниками продукту – контроль та спрощення документообігу, можливість роботи у режимі он-лайн – програма повністю справляється», — зауважив Денис Юрко, головний ветеринарний лікар СП ТОВ «Нива Переяславщини».
«Основна перевага у користуванні приватним електронним кабінетом – це економія часу для отримання ветеринарного документу. Ми можемо самостійно додати інформацію на кого виписується ветеринарний документ і оперативно надіслати її до відповідного відомства. Тому це суттєва економія часу», — відзначив Євген Криворот, директор ТОВ «Еліта».

Учасники зауважили, що упродовж тестування виникали певні труднощі та збої у роботі програми. Однак вони були вирішені останнім оновленням.

«Загалом, тестування програми відбулося у форматі двосторонньої співпраці – ділилися проблемними питаннями, нам надавали шляхи вирішення, реагували на зауваження, вносили оновлення. Надалі, у разі проведення подібних експериментів, у разі пропозиції випробування програмних продуктів – ми тільки «за»», — додав пан Юрко.

«Ще хотілося б мати можливість вносити реєстраційні картки на ідентифікацію тварин до Єдиного державного реєстру тварин. Поки це паперова робота, яку виконують спеціалісти АІРТ, але, я думаю, згодом ми до цього дійдемо.

Загалом, за 3 тижні, що ми тестуємо програму наші спеціалісти постійно тримали зв'язок з службою підтримки АІРТ, досить непогано і швидко підлаштовували цю програму. Я думаю, вона буде працювати далі і ще краще налаштується на виробничий процес. На мою думку, поки у ній не працює більша кількість господарств не можна говорити про якісь великі зміни у налаштуваннях чи додаткові опції», — підсумував Євген Криворот.

Директор АІРТ Ігор Клименок зауважив що це не перша співпраця Асоціації з Агенством та висловив сподівання на подальшій спільній співпраці у побудові належної системи простежуваності за обігом свинопоголівя в Україні.

Персональний кабінет створений з метою пришвидшення процедури видачі ветеринарних документів, зменшення ймовірності виникнення помилок та надання суб’єкту господарювання повного спектру необхідної інформації – яку функціонал першої версія кабінету надає можливість успішно досягнути. Персональний кабінет суб’єкта господарювання для роботи з Єдиним державним реєстром ветеринарних документів є першим кроком по впровадженню новацій направлених на спрощення паперового навантаження на суб’єктів господарювання та спрощення процедур як з видачі ветеринарних документів так і реєстрації тварин над якими активно працює Держпродспоживслужба та АІРТ.

Нагадуємо, що для підключення до Персонального кабінету суб’єкти господарювання діяльність яких пов’язана з переміщенням підконтрольних об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду які супроводжуються ветеринарними документами можуть звертатись до Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» за телефоном +380674087202 або на електронну поштову скриньку за адресою tp@agro-id.gov.ua

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.