24
бер.

АСУ пояснює: практичні рекомендації безпеки для працівників під час карантину

Що таке COVID-19?

Новий коронавірус 2019-го року SARS-CoV-2 (або COVID-19) – це вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей та може передаватися від людини до людини. Цей вірус вперше був ідентифікований під час розслідування спалаху у м. Ухань (Китай) у грудні минулого року.

Вірус швидко поширюється від людини до людини через прямий тілесний контакт, повітряно-крапельним шляхом або через забруднені поверхні. Нині немає доказів, що вірус може передаватися свійським тваринам. Тож неабияк важливо працівникам господарств дотримуватися заходів протидії поширенню вірусу.

Як убезпечитися?

Нині, мабуть, тільки лінивий не знає про правила безпеки в умовах поширення коронавірусу COVID-19. Однак, згадаємо ще раз:

 • уникайте місць скупчення людей та громадського транспорту. Намагайтеся користуватися або власним автомобілем, або робочим транспортом, аби доїхати на роботу.
 • максимально уникайте контакту з іншими людьми: відмовтеся від рукостискань, обіймів, тримайте дистанцію не менше 1 м.
 • регулярно мийте руки теплою водою з милом не менше 15-20 секунд, якщо немає можливості помити руки, користуйтеся дезінфікуючим засобом на основі спирту (60-80% спирту).
 • не торкайтеся обличчя, носа, роту чи очей непомитими з милом руками, чи в рукавичках.
 • чхайте і кашляйте у передпліччя або внутрішню частину ліктя, але не в долоню.
 • Користуйтеся маскою чи респіратором.
Важливо! МОЗ закликає: якщо ви або члени вашої сім’ї мають прояви захворювання одразу повідомте керівництво та зателефонуйте до сімейного лікаря. Залишайтеся вдома, не йдіть на роботу та не контактуйте з іншими людьми. Самоізоляція – найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.

Найпоширеніші симптоми:

 • Головний біль;
 • Кашель;
 • Лихоманка;
 • Утруднене дихання
 • В деяких випадках – діарея або кон’юнктивіт.

Як діяти на роботі?

Окрім основних правил безпеки, працівникам в умовах карантину необхідно дотримуватися ще низки заходів. Хоча більшість господарств й так мають визначені процедури біобезпеки у зв’язку поширенням африканської чуми свиней (АЧС), нині при проходженні на територію господарства запроваджено додаткові методи контролю здоров’я персоналу: скринінг температури, завірення підписом відсутності клінічних ознак тощо.

Більше того, працівникам ферм необхідно при роботі з тваринами користуватися одноразовими рукавичками та респіраторами (якщо цього передбачає Протокол), регулярно протирати дезінфікуючими засобами робочі поверхні та прилади, наприклад, робочі столи, телефони, клавіатури тощо. Також необхідно слідкувати, аби як мінімум 2 рази на день проводилося прибирання робочих місць (очищення поверхонь, стільців та дверних ручок тощо) та провітрювання приміщень.

Для дезінфекції поверхонь від коронавірусу радять використовувати спиртовмісні засоби (60-80%), хлор, розчинники, оцтову кислоту та хлороформ.

І не забуваємо якомога частіше мити руки з милом та/або обробляти дезінфікуючим засобом!

Зберігайте Інструкцію собі та будьте пильними

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.