16
бер.

​COVID-19 та свині: чи варто непокоїтися?

Коронавірус (COVID-19) вже кілька місяців не сходить з заголовків новин, до того ж кількість випадків у світі збільшується з кожним днем. Це викликало занепокоєння серед сільгоспвиробників чи не може вірус поширюватися і на тварин.

Науковці Інституту Фрідріха Леффлера (FLI) (Німеччина) відповіли на найбільш актуальні питання свинарів щодо COVID-19.

Чи можуть свині інфікуватися COVID-19 або поширювати його?

За даними FLI, наразі немає доказів того, що свійські тварини можуть інфікуватися COVID-19 або поширювати його.

Наразі науковці FLI тестують сприйнятливість тварин до COVID-19 та очікують перші результати дослідів наприкінці квітня. Тільки тоді вдасться оцінити можливу загрозу для людей та тварин.

Однак, вчені рекомендують дотримуватися основних принципів особистої гігієни і, наприклад, ретельно мити руки після кожного контакту з тваринами.

Чи пов'язаний COVID-19 з епідемічною діареєю свиней (ЕДС)?

FLI дає чітку відповідь з приводу цього. Епідемічна діарея свиней – хвороба, викликана коронавірусами. Однак, необхідно чітко розділяти ці два патогенних мікроорганізми. Відповідно, COVID-19 не викликає ЕДС у свиней.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.