24
січ.

​84% вегетаріанців повертаються до споживання м’яса — дослідження

Упродовж останніх років все більшої популярності набуває тренд відмови від споживання продуктів тваринного походження, зокрема м’яса. Однак, за результатами дослідження американських вчених, лише кожному шостому вдається дотримуватися такого способу харчування.

Безперечно, перехід на рослинний раціон потребує копіткої праці, особливо якщо людина упродовж багатьох років споживала м’ясо. Для більшості це стає непосильним завданням. Так, за результатами дослідження американських вчених, близько 84% вегетаріанців через певний період повернулися до споживання м’яса. До опитування Humane Research Council (HRC) залучили 11 тис. людей віком від 17-ти років, які в деякий момент свого життя перейшли повністю на «рослинний» раціон.

Серед основних причин зміни рішення переважна більшість (64%) називає занадто різкий (кілька днів чи тижнів) перехід на рослинну їжу. Також деякі реципієнти зауважили погіршення стану здоров’я після переходу на вегетаріанство.

Дійсно, відмова від м’яса має низку недоліків. У першу чергу, це обмеженість споживання тваринного білка. Саме він є матеріалом для формування тканин, імунних тіл та формених елементів крові. Крім того, твердження вегетаріанців, що такі білки можна замінити рослинними, споживаючи більше бобових, — помилкове. Вони різняться амінокислотним складом, який набагато гірше засвоюється організмом.

Водночас, через відсутність у раціоні м’яса у вегетаріанців часто спостерігають недостатню кількість вітаміну А в організмі, скарги на важку форму анемії, погіршення стану шкіри, волосся та нігтів. Все тому, що у них в організмі не вистачає легкозасвоюваного заліза, якого багато в червоному м'ясі.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.