830 тис. українців можуть залишитися без свинини через АЧС
Один з найбільших викликів для українського свинарства – це АЧС. З 2012-го року від вірусу постраждало понад 80 свиногосподарств, з яких 10 – цьогоріч. Які це матиме наслідки для галузі та для споживачів свинини у ході Міжнародного Дня Свиноферми пояснила Оксана Юрченко, президент Асоціації «Свинарі України».
«Якщо ми говоримо про 2019-й рік, то нині поголів’я свиноматок у промисловому секторі налічує 220 тис. голів, близько 7 тис. свиноматок у галузі знищили внаслідок африканської чуми свиней. Тобто, можна сказати, що цього року ми свій дефіцит на 3% збільшили», - зауважила Оксана Юрченко.
Загалом, починаючи від першого спалаху АЧС в країні у 2012-му році, від вірусу постраждало понад 80 свиногосподарств, з яких 10 – цьогоріч. Внаслідок спалахів, у промисловому секторі знищили близько 300 тис. голів.
«У випадку, якщо ці підприємства не відновлять роботу, позитивний прогноз щодо ситуації в галузі - не справдився. У наслідок цього виробництво свинини у наступному році зменшиться близько на 25 тис. тонн. Якщо цього не компенсуватиме розвиток інших господарств, можна прогнозувати, що у наступному році 830 тис. споживачів, або населення 2-х областей, може залишитися без свинини», - додала президент АСУ.
Цьогоріч Міжнародний День Свиноферми відбувся 17 жовтня у «UBI КОНФЕРЕНЦ ХОЛ» (смт. Глеваха, Київщина). Організатори заходу незмінні — Асоціація «Свинарі України», ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада», компанія «Dykun» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Міжнародний День Свиноферми — подія, присвячена обміну практичним досвідом представників галузі свинарства. Родзинка Дня свиноферми — відеоекскурсії господарствами. Цьогоріч подія відбулася 17 жовтня у «UBI КОНФЕРЕНЦ ХОЛ» (смт. Глеваха, Київщина).