24
жовт.

3 кроки відновлення роботи господарства після спалаху АЧС

Упродовж 7-ми років поширення африканської чуми свиней в Україні більше 80 промислових свиногосподарств постраждало від вірусу. Після того, як пройдені всі етапи протиепізоотичних заходів постає питання: «Чи відновлювати господарство після АЧС?». Про алгоритм дій після спалаху та умови відновлення поголів’я на фермі у ході Міжнародного Дня Свиноферми розповів Віталій Башинський,експерт з питань ветеринарії та безпечності харчових продуктів.

Крок 1. Дезінфекція господарства.

За словами експерта, після спалаху африканської чуми свиней на фермі, в першу чергу, необхідно:

  1. Провести якісну механічну очистку. Рештки спалити разом із ураженими тваринами, або захоронити та біотермічно знезаразити.
  2. Провести дезінфекцію, дератизацію, дезінсекцію. Необхідно використовувати дезрозчини, які мають віруліцидну дію саме проти вірусу АЧС.
  3. Перевірити якість дезінфекції лабораторно.

«Після цього 40 днів ми маємо період «спокою». Необхідно розуміти, що тут всі терміни вказано інструктивно. Інструкція дозволяє починати всі процедури відновлення поголів’я через 40 днів. Практика говорить, що реальне відновлення з визначеним терміном, коли вірус буде ліквідовано — 6 місяців. В таких країнах як Китай чи В’єтнам, де ця проблема виросла до масштабів національного рівня, наразі у нормативних документах заборонено відновлювати поголів’я раніше чим через 6 місяців після спалаху. Тому якщо ми хочемо провести якісне відновлення за допомогою застосування індикаторних свиней — ми повинні чітко дотримуватися всіх правил», — зауважив пан Башинський.

Крок 2.Відновлення роботи потужностей

Для цього необхідно:

  1. Знайти чисте з точки зору епізоотології поголів’я свиней, різних вікових груп, але бажано із одного місця, яке має зрозумілий та прозорий статус благополуччя щодо АЧС. Зазвичай, для цих цілей використовують малоцінне поголів’я з нейтральним імуностатусом.
  2. Кількість свиней повинна бути не менше 5% від запланованого обсягу відновлюваного господарства.
  3. Здоров’я свиней щодо АЧС бажано підтвердити лабораторно. Але це не обов’язково, якщо статус господарства походження не викликає сумнівів а ні у господаря, а ні у компетентного органу.
  4. Розмістити ІНДИКАТОРНЕ поголів’я таким чином, щоб, із вірогідністю 99.6%, виникла хвороба, якщо збудник не був знищений повністю під час протиепізоотичних заходів.

Крок 3. Підведення підсумків досліду із індикаторними свиньми:

  1. Дослід продовжується не менше 45 днів, якщо його не припинить раніше хвороба.
  2. Якщо всі свині залишились живі, тоді всі вони повинні бути досліджені на відсутність титрів антитіл до збудника АЧС.
  3. Якщо всі РЕЗУЛЬТАТИ ЛАБОРАТОРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НЕГАТИВНІ, тоді можна вважати, що АЧС на цьому об’єкті подолана і його можна відновляти. Завозити свиней і починати працювати.

Виступ експерта став можливим за підтримки Агентства з США з міжнародного розвитку (USAID).

Нагадаємо, цьогоріч Міжнародний День Свиноферми відбувся 17 жовтня у «UBI КОНФЕРЕНЦ ХОЛ» (смт. Глеваха, Київщина). Організатори заходу незмінні — Асоціація «Свинарі України», ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада», компанія «Dykun» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


Міжнародний День Свиноферми — подія, присвячена обміну практичним досвідом представників галузі свинарства. Родзинка Дня свиноферми — відеоекскурсії господарствами. Цьогоріч подія відбулася 17 жовтня у «UBI КОНФЕРЕНЦ ХОЛ» (смт. Глеваха, Київщина).

Проект «Підтримка аграрного і сільського розвитку» («Агросільрозвиток») фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Він має на меті сприяння комплексному і стійкому економічному зростанню шляхом розвитку сільського господарства України.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.