22
жовт.

Міжнародний День Свиноферми: враженнями поділилися учасники заходу

Враженнями від участі у Міжнародному Дні Свиноферми ділилися учасники заходу. Цьогоріч подія відбулася 17 жовтня у «UBI КОНФЕРЕНЦ ХОЛ» (смт. Глеваха, Київщина). Організатори заходу незмінні — Асоціація «Свинарі України», ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада», компанія «Dykun» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Пономаренко Валерій Сергійович, головний технолог ТОВ «АПК „Насташка“»

На День Свиноферми приїхали через людей, які тут збираються. То є всі люди, які працюють у цьому секторі, для кого він є в якійсь мірі чи важливим, чи цікавим. Це люди, яких об’єднує одне — свинарство.

Я відвідував і ветеринарну секцію, і технологічну. Я маю освіту ветеринара, а працюю технологом, тому для мене і ті, і інші питання є цікавими. Актуальні для нас всіх проблеми порушували на обох секціях, тож стояв перед вибором — куди піти. Але як кажуть «учение — свет, неучение — тьма», тому якщо ми маємо час і можливість чомусь повчитися, то повинні цим скористатися.

Найбільш критичним питанням для галузі нині є африканська чума свиней. Все інше — питання конкурентності та конкурентоспроможності. З одного боку, якщо Європа може виростити порося, яке має певну вартість і вона дешевша за нашу собівартість, то ми повинні йти на те, щоб мати змогу з ними вільно конкурувати: знижувати собівартість, піднімати показники. Але з іншого боку, якщо ти маєш підтримку від держави, якщо ти маєш підтримку органів ветеринарної медицини, то тоді тобі набагато простіше працювати. Коли тобі ніхто не заважає, а допомагає. Якщо ж тобі на кожному етапі, на кожному процесі розвитку (чи то питання оформлення земельної ділянки, чи то питання реконструкції, чи то питання екології, чи будь-яких державних служб) ставлять палки в колеса — то ми розуміємо, чому воно так робиться і що з цього моменту хочуть витягнути і зробити.

Іван Довганенко, ТзОВ «Еко Міт»

Ми вже не перший раз на Дні Свиноферми. Найбільше зацікавила можливість зустрітися, побачити один одного, обмінятися думками, спостереженнями. Тому що обмін досвідом теж має велике значення. Я був на ветеринарній секції, слухав обговорення щодо вакцинування проти класичної чуми свиней. Цікавий вийшов діалог. Цікаво, чим це закінчиться. Хотілося б щоб не тільки розмовами, а і якимись діями.

На мою точку зору, найбільш критична проблема для галузі зараз — це африканська чума свиней. І проблема в тому, на мою думку, що немає на сьогоднішній день порозуміння і чіткого діалогу між підприємствами, виробниками і державою. Тому що кожен намагається відстоювати свою точку зору. Зрозуміло, що підприємців більше цікавить фінансова частина, держава зайняла, на мою думку, вичікувальну позицію. Тому, найбільша проблема все таки у цьому.

Жовтуха Костянтин Володимирович, ТОВ «Броварська м’ясна компанія»

Займаємося вирощуванням свиней, тому і приїхали на День Свиноферми. Відвідував секцію «Ветеринарна майстерня», тому що найбільше зацікавила тема хвороб кишківника у поросят на відгодівлі. На День Свиноферми приїхав вперше.

Наразі проблем у галузі насправді дуже багато. Перша і критична – це АЧС. І до тих пір, поки ми не будемо застосовувати вакцину, на мою думку, в Україні мало що зміниться. Думаю, вакцина обов’язково потрібна. Без неї ніяк.


Міжнародний День Свиноферми — подія, присвячена обміну практичним досвідом представників галузі свинарства. Родзинка Дня свиноферми — відеоекскурсії господарствами. Цьогоріч подія відбулася 17 жовтня у «UBI КОНФЕРЕНЦ ХОЛ» (смт. Глеваха, Київщина).

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.