10
жовт.

День Свиноферми: вирішуємо проблему стресів у свиней

У міру індустріалізації свинарства та впровадження нових технологій проблема стресу у свиней стає все більш актуальною для свиногосподарств. Про основні «подразники», методи їх профілактики та вирішення дізнаємося 17-го жовтня у ході Міжнародного Дня Свиноферми.

Відлучення поросят від свиноматки, формування груп на дорощування, транспортування, зміни мікроклімату, неправильна годівля — всі ці фактори є причинами стресу у свиней. Про наслідки стресів, методи профілактики та шляхи вирішення проблеми у рамках «Ветеринарної майстерні» розповість Віталій Ракитянський, кандидат ветеринарних наук, незалежний експерт зі свинарства.

«Ускладненням є те, що після перенесення стресу тварина стає вразливою до інфекційних хвороб, захворювань шлунково-кишкового тракту, виразок, запалень, респіраторних хвороб. Тобто, наслідком стресу є „нашарування“ інших патологій. Крім того, зменшуються середньодобові прирости, тварини слабшають, а суттєвий стрес-фактор може призвести до виснаження та падежу, що завдає значних економічних збитків.

Більше того, м’ясні породи свиней, які наразі найчастіше вирощують на промислових фермах, дуже вразливі до стресів. Такі патології можуть навіть генетично унаслідуватися», — зауважив експерт.

17-го жовтня у ході Міжнародного Дня Свиноферми мова йтиме про методи профілактики найбільш актуальних для свиней видів стресу (кліматичного, технологічного, кормового, стресу при відлученні та транспортуванні) та шляхи їх вирішення технологічними, зооінженерними та фармакологічними засобами.

Місце проведення: UBI Conference Hall (Київська обл., с. Глеваха, вул. Підприємницька, 10)

Початок реєстрації: 9:00.

Організатори події: Асоціація «Свинарі України», Всеукраїнська Аграрна Рада та компанія Dykun.


Міжнародний День Свиноферми — подія, присвячена обміну практичним досвідом представників галузі свинарства. Родзинка Дня свиноферми — відеоекскурсії господарствами. Цьогоріч подія відбудеться 17 жовтня у «UBI КОНФЕРЕНЦ ХОЛ» (смт. Глеваха, Київщина). 

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.