24
вер.

Чи готові українці платити більше за «преміальну» свинину?

Все більшої популярності у країнах Європи та Сполучених Штатах набуває «преміальна» свинина. Чи готові українці платити більше за м’ясо класу «Преміум» досліджували в Асоціації «Свинарі України»*.

Для початку давайте розберемося що ж це таке «преміальна свинина». В першу чергу, це сертифіковане м’ясо свиней, вирощених без антибіотиків та гормонів росту, з дотриманням найбільш суворих вимог якості, безпечності та благополуччя тварин. В Україні частіше за все під поняттям «преміальна свинина» розуміють органічну продукцію: свиней годують «чистими» кормами без хімічних добавок та ГМО, тварин утримують у чистих та комфортних умовах.

Нині в Україні попит на органічну свинину не набув масового характеру, проте він формується у споживачів: за таку продукцію вони готові платити більше.

Водночас, часто преміальну свинину асоціюють з особливими сортами м’яса свиней певних порід. Так, для прикладу, у Сполучених Штатах особливо цінують м’ясо Беркширської породи свиней за його витончений смак, соковитість, ніжність та мармуровість. Гурмани готові платити близько 25-30 доларів США за півкілограма вирізки. Для порівняння кілограм вирізки у роздрібних мережах у середньому сягає 15-20 дол. США/кг.

Наразі, серед українських споживачів таких тенденцій не спостерігають. Готовність платити додатково за особливі сорти або ідеально розроблене м'ясо не висловив ніхто з опитаних споживачів.

*Дослідження провела компанія Nielsen Ukraine на замовлення Асоціації «Свинарі України». Для вивчення споживчих стереотипів та звичок у травні цього року опитали 5 груп респондентів. Чотири з них були представлені особами віком 20–50 років з середнім доходом та вище середнього, які щонайменше раз на місяць купують свинину в супермаркетах або на ринках. Остання група складалася з осіб, які споживають м’ясо за винятком свинини, але не з причин релігійних чи через протипоказання за станом здоров’я.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.