8
серп.

Тренінг-навчання з реагування на спалах АЧС проведуть в Одесі

9-го серпня в м. Одеса відбудеться симуляційна вправа з ліквідації спалаху африканської чуми свиней. Симуляції проводять у рамках проекту «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні. ІІ етап», ініціаторами якого виступають ФАО та ЄБРР. До реалізації цього проекту залучені експерти Асоціації «Свинарі України», Держпродспоживслужби та ДНДІЛДВСЕ*.

Основна ціль тренінгу — розвиток потенціалу з управління спалахом африканської чуми свиней, покращення взаємодії між ветеринарними відомствами різних рівнів та фахівцями свиногосподарств.

За сценарієм заняття розігрується ситуація підозри спалаху АЧС на об’єкті N. Учасників тренінгу розділяють на «офіси»: національний, обласний, районний та рівень свиногосподарства. Представники цих робочих підгруп вчаться комунікувати між собою, а також оперативно реагувати на спалах АЧС (ліквідувати хворобу) у разі підтвердження підозри.

Цьогоріч симуляції вже відбулися у Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

У 2018-му симуляційні вправи з управління спалахом АЧС провели у 10-ти областях України. Минулоріч учасниками тренінгу стало понад 400 фахівців Держпродспоживслужби та ветеринарів свиногосподарств.


*ДНДІЛВСЕ —Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.