2
серп.

Ринок живця: здороження триватиме?

У кінці липня ціни на свиней забійних кондицій продовжили підйом. Середня ціна закупівлі живця цього тижня сягнула 49,5 грн/кг, що на 2,7% вище ніж тижнем раніше. Таку зміну закупівельних цін на товарних свиней відзначають аналітики Асоціації «Свинарі України».

Підвищення цін на свинину живою вагою на 1-2 грн/кг у ході торгів минулого тижня, посунуло діапазон закупівельних цін у бік підвищення. Тож більшість виробників свинини «розписали» товарне поголів’я по 49-51 грн/кг. Наступного тижня постачальники живця планують утримувати котирування на досягнутому рівні.

Закупівельники, навпаки, налаштовані скептично до таких намірів. Так, згідно з опитуванням учасників Асоціації «М’ясної галузі», переробники налаштовані купувати живець по 47-49 грн/кг. В якості основного аргументу такої зміни озвучують очікуване пожвавлення імпортних поставок м’ясної сировини.

З іншого боку, підвищення німецьких котирувань цього тижня змусило скорегувати «бар’єрну» ціну на півгривні — до 46,5 грн/кг. Не зважаючи на таку зміну, внутрішні ціни на ринку живця навіть за прогнозованого послаблення будуть вищими.

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2019 рр.

Джерело: Аналітичний відділ АСУ

*-прогноз

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.