24
лип.

Основним критеріям страхування від АЧС відповідають 3% свиногосподарств України

Хоча африканська чума свиней (АЧС) присутня в Україні з 2012-го, нині лише 1 вітчизняне свиногосподарство застраховане проти цього захворювання. Чому? Насамперед через вимоги до ферми.

Рахувати вартість страхування можна не братися, якщо господарство не відповідає 2 основним критеріям:

  • Упродовж останніх 6 місяців не повинно потрапляти в радіус мінімум 100 км навколо спалаху АЧС (не важливо, чи це випадок у присадибному господарстві, чи у дикій фауні, чи інфікований об’єкт – наприклад, смітник, на якому знайдено труп свині).
  • Відповідати високому рівню біобезпеки.

Асоціація «Свинарі України» у рамках співпраці з Мінагрополітики та Держпродспоживслужбою спробувала проаналізувати відповідність вітчизняних промислових свиногосподарств означеним критеріям. У фокус аналізу потрапили підприємства з кількістю поголів’я понад 5 тис. голів — 140 ферм* (100 свиногосподарств). Аналізували віддаленість від спалахів та дотримання мінімальних стандартів біобезпеки (наявність огорожі, дезбар’єра, санпропускника, забезпечення працівників змінним одягом і заборона утримувати свиней вдома).

Зі 140 ферм 67 відповідають критеріям. Це потужності 45 свиногосподарств зі 100 або 3% у масштабах країни (із 1745 господарств, згідно з офіційною статистикою). Причому мінімальним вимогам біобезпеки відповідає 60% ферм і лише 39% майданчиків задовольняють критерій віддаленості господарства від спалаху АЧС упродовж останніх 6 місяців.

Нагадаємо, за ініціативи Асоціації «Свинарі України» спільно з Мінагрополітики та Держпродспоживслужбою триває робота над розробкою механізмів відшкодування вартості поголів’я для промислових господарств у разі ураження АЧС.

*під фермою розуміємо окремий виробничий майданчик. З точки зору страхування, свиногосподарство не розглядається як ціле. Аналізується відповідність критеріям кожного його складового елемента — ферми.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.