12
лип.

АСУ ініціювала створення стратегії розвитку вітчизняного свинарства

Робота будь-якого сектора починається зі стратегії. Наразі такий документ розробили для української галузі свинарства. Ініціатором стала Асоціація «Свинарі України». Стратегію презентували та обговорювали з представниками вітчизняної свинарської спільноти в ході ХІ Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство».

«У всіх цивілізованих свинарських країнах розвиток галузі починається із затвердження стратегії, чого в Україні досі не було. До того ж, розроблений документ — не просто папірець… Для реалізації прописаних цілей уже зроблені кроки. Наприклад, відбулася зустріч із представниками Держпродспоживслужби та Мінагрополітики щодо пошуку дієвих механізмів підтримки свинарського бізнесу в умовах поширення АЧС, напрацьовані Вимоги щодо біобезпеки для всіх операторів ринку тощо», — розповіла Оксана Юрченко.

Ключові цілі стратегії:

  • Покращення контролю епізоотичної ситуації щодо АЧС
  • Створення сприятливого бізнес-середовища
  • Збільшення попиту на свинину та продукти з неї
  • Формування ефективного виробничо-збутового ланцюга (ВЗЛ)
  • Підвищення сталості та ефективності виробництва свинини в Україні
  • Розширення географії поставок вітчизняної свинини

«За написання стратегії узялися ще з початку 2019-го. У рамках підготовки документу провели низку зустрічей з учасниками АСУ, представниками м’ясопереробки спілкувалися з вітчизняними та закордонними фахівцями, вивчали досвід інших держав, долучили до діалогу рітейл», — підсумувала експертка. 

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.