18
черв.

В Україні триває проект із протидії поширенню африканської чуми свиней

В Україні тривають симуляційні вправи — один із напрямків проекту «Підвищення обізнаності щодо АЧС в Україні», який спільно реалізують Асоціація «Свинарі України», ФАО та ЄБРР.

Цьогоріч перші практичні тренінги відбудуться 19-го та 20-го червня в Івано-Франківську та Чернівцях.

Симуляційні вправи об’єднують ветфахівців національного, обласного, районного рівнів, ветеринарів свиногосподарств. Їх мета – розвинути потенцiал з управлення спалахом африканської чуми свиней в Українi на нацiональному, обласному, районному рiвнях та рiвнi ферми, з акцентом на тестуваннi та розробцi оперативних процедур щодо:

  • компартменталізації та планування біобезпеки щодо АЧС;
  • пiдозри та вiдбору проб;
  • епiзоотичного рoзслiдування;
  • заходів з ліквідації АЧС відповідно до проекту змін до Інструкції з боротьби та профілактики щодо АЧС тощо.

У ході тренінгів розігрується ситуація, коли на об’єкті N підозрюється спалах «африканки». Учасників тренінгу розділяють на робочі підгрупи. Їх представники вчаться комунікувати між собою та оперативно реагувати на спалах хвороби (ліквідувати) у разі підтвердження підозри.

Проект «Підвищення обізнаності щодо АЧС в Україні» триває вже не перший рік. Його ініціаторами виступили ФАО та ЄБРР й залучили до співпраці Асоціацію «Свинарі України».

У 2018-му симуляційні вправи з управління спалахом АЧС провели у 10-ти областях України. Усього за рік участь у тренінгах взяли понад 400 осіб, — фахівців Держпродспоживслужби та ветеринарів свиногосподарств.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.