14
трав.

Бенчмаркінг в українському свинарстві або вчитися вести бізнес краще у «своїх»

Часто звучить думка, що вітчизняним свинарям потрібно ще вчитися і бажано у закордонних колег. Втім, чи не цікавіше отримати урок від сусіда-українця, який своїми здобутками не поступається іноземним?

Відповідь може дати бенчмаркінгове дослідження, яке Асоціація «Свинарі України» проводить з 2016-го.

«Порівнюючи дані з нашого бенчмаркінгу із відповідними показниками досліджень у ЄС, США, Бразилії, бачимо, деякі українські виробники не тільки ідуть „в ногу“ з колегами з інших країн, а й демонструють кращі показники», — коментує голова аналітичного відділу АСУ Олександра Бондарська. — «Мова не йде не тільки про флагманів галузі, навіть невеликим за розмірами господарствам є чим похизуватися. До дослідження долучаються виробники різного масштабу —від 1 тис. голів до понад 20 тис. голів».

За словами Олександри Бондарської, бенчмаркінг дає змогу не лише порівняти виробничі та економічні показників діяльності з іншими операторами галузі, а й сприяє виявленню «слабких місць» виробничого процесу та формуванню «мапи дій» для подальшого розвитку. Так, минулого року такою можливістю скористалися 25 гравців галузі, які сукупно представляють 20% промислової пропозиції свинини.

«Наразі АСУ завершує збір даних для дослідження за підсумками 2018-го, але ще є шанс приєднатися до кола респондентів», — додала експерт.

Підсумки дослідження будуть оприлюднені під час виступу «Свинарство в Україні та світі: стан і прогнози. Показники ефективності вітчизняного свинарства» в ході Бізнес-секції Конгресу „Прибуткове свинарство“. Подія відбудеться 4 червня у ВЦ «АККО-Інтернешнл», Київ. Організатори — Асоціація «Свинарі України», Всеукраїнська Аграрна Рада, компанія DYKUN.

Виробничі показники виробників свинини з України, США, Бразилії та в середньому по країнах ЄС

Україна ЄС США Бразилія
середній кращий
Відлученців на свиноматку на рік, гол. 23,7 32,9 27,8 26,4 27,6
Реалізованих на забій на свиноматку на рік, гол. 16,5 27 26,2 24,2 26,31
Падіж на дорощуванні,% 3,1 1,1 3,02 4,2 2,0
Падіж на відгодівлі, % 2,8 1,5 2,78 4,6 2,6
Середньодобові прирости на відгодівлі, г/день 806 951 819 857 826
Конверсія корму на відгодівлі 3,1 2,5 2,83 2,71 2,6

Джерело: Аналітичний відділ АСУ за даними бенчмаркінгу в Україні та результатами міжнародного бенчмаркінгового дослідження серед свиногосподарств Interpig, 2017 р.

Міжнародний конгрес «Прибуткове свинарство» — одна з наймасштабніших галузевих подій не лише в Україні, але й за її межами. Майданчик для відвертої розмови про все, що стосується вітчизняної галузі свинарства. Серед учасників — свинарі, кращі українські та закордонні фахівці у царині свинарства, представники держави, експерти міжнародних організацій. Цього року захід відбудеться 4 червня у виставковому центрі «АККО Інтернешнл». Організатори заходу — Асоціація «Свинарі України», Всеукраїнська Аграрна Рада й агроконсалтингова компанія DYKUN.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація. Дата створення —14 липня 2011-го. Наразі АСУ об'єднує 39 господарств, які забезпечують 41% промислового виробництва свинини в Україні. Основною ціллю Асоціації є захист прав та інтересів підприємств у галузі свинарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадженню сучасних технологій.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.