10
трав.

Ринок живця: ціни знову «просіли»

Після Великодня ціни закупівлі свинини живою вагою «просіли». Так, якщо у перші дні травня ціни на живець свиней в Україні «посунулися» на 1,3% порівняно з передвеликоднім тижнем то у кінці другої декади низхідний рух був більш відчутним. За даними аналітичного відділу АСУ, цього тижня свиней забійних кондицій в середньому реалізували по 47,6 грн/кг, що на 4,5% менше ніж мунулого.

За підсумками моніторингу закупівельних цін та спілкування з представниками м’ясопереробки, ціни на ринку живця цього тижня варіювали в межах 46-49 грн/кг, хоча епізодично зустрічалися як вищі, так і нижчі. За відгуками переробників після свят ринкова активність суттєво послабилася, а торгівля на початку місяця була гіршою ніж очікувалось. Унаслідок цього, збутові мережі та дрібна реалізація навіть відмовлялися від попередньо заброньованих партій. Переробні підприємства стикнулися із накопиченням залишків, через що були змушені скоротити обсяги заготівлі або тимчасово її не здійснювати.

Мляву торгівлю у період, коли всі оператори очікували на її активізацію, частково пов’язують з погіршенням погодних умов. Так, похолодання не дозволило поєднати великодні свята з довгоочікуваним початком пікнікового сезону. З іншого боку, переробники також відзначають, що досить стрімкий підйом цін на свинину протягом квітня і їх високий рівень на початку травня «відлякав» споживача.

З огляду на це, переробники очікують на подальше пониження цін на ринку живця. Зокрема, учасники Асоціації «М’ясної галузі» очікують, що наступного тижня більшість товарних партій закуповуватимуть по 45-46 грн/кг. Тож, цінові тренди на ринку свинини України в травні розходитимуться зі світовими.

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2018-2019 рр.

Джерело: Аналітичний відділ АСУ


Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація. Дата створення —14 липня 2011-го. Наразі АСУ об'єднує 39 господарств, які забезпечують 41% промислового виробництва свинини в Україні. Основною ціллю Асоціації є захист прав та інтересів підприємств у галузі свинарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадженню сучасних технологій.

Міжнародний конгрес «Прибуткове свинарство» — одна з наймасштабніших галузевих подій не лише в Україні, але й за її межами. Майданчик для відвертої розмови про все, що стосується вітчизняної галузі свинарства. Серед учасників — свинарі, кращі українські та закордонні фахівці у царині свинарства, представники держави, експерти міжнародних організацій. Цього року захід відбудеться 4 червня у виставковому центрі «АККО Інтернешнл». Організатори заходу — Асоціація «Свинарі України», Всеукраїнська Аграрна Рада й агроконсалтингова компанія DYKUN.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.