8
квіт.

Форум з антибіотикорезистентності відбудеться у ході конгресу «Прибуткове свинарство»

4 червня в ході Ветеринарної секції ХІ Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство» відбудеться Панельна дискусія «Впровадження нових правил застосування антимікробних препаратів у свинарстві з метою зменшення стійкості до них».

Організатори події — Асоціація «Свинарі України», Всеукраїнська Аграрна Рада так компанія Dykun, за підтримки ФАО та ЄБРР.

За словами Віталія Башинського, експерта ФАО, модератора круглого столу, його мета — донести важливість питання зменшення використання антибіотиків з профілактичною метою у свинарстві до власників свинарського бізнесу.

«Наголошу що, мова йде про використання антибіотиків із профілактичною метою. Ніхто не забороняє використовувати їх для лікування — знищення конкретного збудника, чутливість якого до антибіотику визначена. Правильне застосування антибіотиків знищує мікроорганізми, неправильне — створює в них резистентність», — підкреслив пан Башинський.

Як зауважив експерт, свинарство — важлива галузь для України, оператори якої мають на меті поставляти свою продукцію на закордонні ринки. У найближчому майбутньому стан використання антибіотиків з профілактичною метою стане одним із ключових пунктів, який контролюватиме експорт тваринницької продукції.

«Якщо використовувати антибіотики з профілактичною метою у різних сферах діяльності, не визначивши чутливість збудника до антибіотика, людство може залишитися без „зброї“ проти низки хвороб, які звикли лікувати такими препаратами. Саме тому світова спільнота стурбована цією проблемою», — підсумував експерт.

Нагадаємо, у березні Кабінет міністрів України ухвалив Національний план з антибіотикорезистентності.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.