4
квіт.

Свинарі зможуть зекономити сотні тисяч гривень

Учора 3 квітня ветеринарна служба оприлюднила Методичні рекомендації з карантинування поголів’я. Обговорення та узгодження документу з представниками галузевих організацій під егідою Громадської ради при Держпродспоживслужбі тривали від початку року.

Основна перевага Методичних рекомендацій — вироблення системи уніфікованих правил та вимог до карантинування поголів'я, адже це питання частково регулюють Інструкції щодо карантинування та профілактики інфекційних захворювань. У свинарстві таких щонайменше 5: щодо лептоспірозу, бруцельозу, хвороби Ауєскі, африканської та класичної чуми свиней.

В Асоціації «Свинарі України» назвали ще один важливий аспект прийняття Методичних рекомендацій — впровадження диференційованого підходу до діагностичних досліджень.

«Йдеться, зокрема, про відміну вимоги лабораторно досліджувати 100% поросят віком до 2-х місяців при переміщенні, за умови повноцінного виконання протиепізоотичного плану діагностичних досліджень та профілактичних обробок маточного поголів'я. Такий підхід науково обґрунтований і при цьому несе значне полегшення фінансового навантаження на бізнес. Так, згідно з даними господарств, лише дослідження на бруцельоз та лептоспіроз коштують близько 350 грн на голову поросяти. Тобто типове підприємство на 1250 свиноматок, що в середньому реалізує близько 600 товарних поросят на тиждень, втрачає понад 210 000 грн через зазначені лабораторні аналізи», — прокоменувала президент АСУ Оксана Юрченко.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.