28
лют.

Ринок живця: передвесняний «штиль»

Оператори ринку живця відзначають відносно спокійну обстановку протягом останнього тижня зими. Так, за результатами моніторингу закупівельних цін на свиней забійних кондицій, який проводить аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України», середня позначка становить 40,8 грн/кг, що менш ніж на 1% вище за минулотижневу.

Цього тижня більшість виробників залишили ціну незмінною, а ті постачальники, які переглянули минулотижневу позначку підвищили її на 0,5-1 грн/кг. Тож представники м’ясопереробної галузі в основному здійснювали закупівлю товарних свиней забійних кондицій по 39,5-41 грн/кг. При цьому, деякі з них зазначали, що реалізація свинини в кінці лютого дещо погіршилася у порівнянні з попередніми тижнями, в наслідок чого обсяги заготівлі скоротилися до 60% від традиційних об’ємів. З іншого боку, окремі оператори висловлюють обережне сподівання, що наступного тижня торгівля, особливо свіжим та охолодженим м’ясом, покращиться у наслідок тривалих святкових вихідних. Тим не менш, більшість заготівельників очікують, що ціни закупівлі наступного тижня втримаються на досягнутому рівні: учасники Асоціації «М’ясної галузі» прогнозують звуження цінового діапазону до 40-41 грн/кг.

Щодо цінової ситуації у березні переробники вважають, що цінові коливання будуть відносно спокійними. Так, пізніший ніж роком раніше Великдень не обіцяє кардинальної зміни цін у перший місяць весни. Початок Великого посту, звичайно, матиме вплив на споживчу активність, проте «просідання» реаліазції за попередніми оцінками не перевищить 15-20%. З іншого боку, млявість попиту з боку кінцевого споживача може компенсувати поступова підготовка м’ясоеперобниками запасів сировини до Великодня та травневих свят.

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2018-2019 рр.

Джерело: Аналітичний відділ АСУ

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.