13
лют.

Млявий попит на агропродукцію «гальмує» діяльність виробників

Згідно з очікуваннями сільгоспвиробників, у першому кварталі 2019-го недостатній попит на агропродукцію «стримуватиме» їх діяльність сильніше. Такі підсумки опитування сільськогосподарських підприємств оприлюднили ДССУ. Зокрема, значною мірою цей фактор у січні-березні впливатиме і на виробників свинини, зазначають в Аналітичному відділі АСУ.

«Слабший попит на свинину протягом першої чверті року — звичний тренд для вітчизняного ринку свинини. Так, нижча споживча активність після зимових свят, на яку тисне і обмежена платоспроможність покупців, викликає аналогічне послаблення попиту з боку м’ясопереробників та негативно впливає на ціни закупівлі. Проте вже у другій половині першого кварталу ситуація і з попитом, і з цінами зазвичай покращується», —коментують аналітики АСУ. —«Зазначимо, що окрім попиту на діяльність сільгоспвиробників значний вплив мають і фінансові обмеження, і погодні умови. Хоча результати останнього опитування вказали зменшення значущості цих чинників для сільськогосподарських підприємств протягом січня-березня 2019-го».

Rрім цього, тваринники прогнозують зменшення обсягів виробництва у згаданий період у порівнянні з четвертим кварталом 2018-го. Втім, ці очікування для початку року є звичними, а аналогічні настрої виробників продукції тваринництва фіксували у першому кварталі 2015−2017 рр.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.