27
груд.

Ринок живця: завершуємо рік «спокійно»

Вітчизняний ринок свинини завершує 2018-й без значних цінових коливань: в останні два тижні року зміна середніх закупівельних цін на тварин забійних кондицій не перевищувала 1%. Про відносний штиль на ринку живця у другій половині грудня свідчать результати моніторингу, який щотижня проводить Асоціації «Свинарі України».

Так, в останній тиждень року м’ясопереробні підприємства закуповували живець по 43-45 грн/кг, а середня цінова позначка зупинилася на рівні 44,2 грн/кг. Малоактивний приріст цін на свинину в закупівлі м’ясопереробники пояснюють слабшою за очікувану активізацію збуту в передсвятковий період. Так, деякі оператори відзначають, що напередодні зимових свят пожвавлення попиту не відчули. Ті, хто зауважив збільшення реалізації, оцінюють її в 15-30%, що значно поступається їх попереднім очікуванням. Втім причиною такої млявої торгівлі вважають не тільки обмеженість платоспроможності кінцевого споживача, а й переорієнтацію їх на інші види м’яса та рибу через бажання «не відлякати» символ наступного року. З іншого боку, реалізувати плани закупівлі та збуту завадили і погодні умови, які особливо сильно вплинули на роботу підприємств у Центрі та Північно-Східних областях країни.

Більшість операторів вважає, що ціна на початку року перебуватиме на досягнутому рівні: так, за підсумками опитування Асоціації «М’ясної галузі», протягом першого тижня 2019-го середні ціни закупівлі варіюватимуть в межах 44-44,5 грн/кг. Традиційне післясвяткове послаблення котирувань очікують з другої декади січня та, враховуючи незначну волатильність закупівельних цін у грудні, прогнозують, що воно буде досить помірне.

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2018-2019 рр.

Джерело: Аналітичний відділ АСУ

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.