30
лист.

АСУ звернулася до Держпродспоживслужби щодо перегляду умов імпорту свинини з деяких країн ЄС

Асоціація «Свинарі України» стурбована позитивною динамікою поширення вірусу африканської чуми свиней у країнах ЄС, звідки Україна імпортує значну частку продукції свинарства. 

Зважаючи на активне розповсюдження АЧС та високий ризик її занесення на територію інших держав, АСУ звернулася з проханням до Голови Держпродсоживслужби Володимира Лапи з проханням переглянути умови торгівельних відносин з країнам-учасницями ЄС, зокрема з тими, що мають АЧС-позитивний статус, щодо поставок м’яса свиней, свинячих субпродуктів, жиру та м’ясопродукції з них, яка не пройшла належної термічної обробки, з метою уникнення подальшого поширення вірусу із контамінованою продукцією та погіршення епізоотичної ситуації.

За даними Асоціації «Свинарі України», з початку року спалахи АЧС зафіксували у 6 країнах Європейської співдружності — в Бельгії (98 випадки), Болгарії (4 випадки), Латвії (621 випадок), Польщі (2105 випадків), Румунії (1222 випадки), Угорщині (57 випадків).

Текст звернення у форматі pdf.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.