29
лист.

Ринок живця: падіння зупинилося

Ціни закупівлі живих свиней забійних кондицій припинили падіння: другий тиждень поспіль середньоринкова позначка утримується на рівні 42,5 грн/кг. Про таку стабілізацію повідомляє аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України» за підсумками щотижневого моніторингу.

У ході торгів минулого тижня більшість постачальників живця змогли втримати ціни закупівлі на досягнутому рівні. Коливання цін були епізодичними та обмежувалися зміною на 0,25-0,75 грн/кг. Виробники свинини очікують, що вже з грудня ціна змінить вектор руху та додасть 1-1,5% вже наступного тижня.

М’ясопереробники не прогнозують суттєвої зміни цін, проте їх діапазон трохи розшириться за рахунок підвищення його верхньої позначки у порівнянні з поточним тижнем. Так, за підсумками опитування учасників Асоціації «М’ясної Галузі» середня ціна закупівлі живця коливатиметься в межах 41-42,5 грн/кг.

Нагадаємо, що середня ціна закупівлі вже місяць поступається «бар’єрній» ціновій позначці — межі, вище якої імпорт свинячих півтуш з країн ЄС стає економічно обґрунтованим. Остання на наступному тижні залишення на рівні 43,5 грн/кг (у перерахунку на живу вагу): так, незначне послаблення цін на охолоджені свинячі півтуші «перекриває» підвищення курсу євро відносно національної валюти.

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2018 р.

Джерело: Аналітичний відділ АСУ

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.