8
жовт.

Глобальний ринок свинини: цінова ситуація у вересні

Глобальні ціни упродовж вересня були досить мінливими: з одного боку дається в знаки низхідний сезонний тренд, з іншого — погодні негаразди та поширення АЧС вносять свої корективи. Так узагальнюють цінову ситуацію на ключових ринках свинини аналітики Асоціації «Свинарі України».

У наслідок поширення АЧС у Китаї, ціни на ринку свинини суттєво варіюють у різних провінціях. Так, заборона транспортування та реалізації живих тварин на ринках у вересні поширилась на 16 провінцій (не тільки на вражені, а й на сусідні), що в свою чергу спричинило суттєву розбіжність цін на свинину в країні. Втім, з кінця серпня середній рівень закупівельних цін у країні перевищує дводоларову позначку, а на початку третьої декади місяця встановився на рівні 2,07 дол. США/кг.


Ціна на свинину в Бразилії також продемонструвала приріст за перший місяць осені: середні вересневі котирування у валютному вираженні були на 2% за серпневі. Підйом цін був спричинений обмеженою внутрішньою пропозицією свинини через вихід деяких виробників з галузі, а також активізацією зовнішніх поставок на початку осені. Зазначимо, що «торгівельні війни» між США та Китаєм ставлять бразильських трейдерів у досить виграшну позицію. Підтримкою останньої слугує «стриманість» закупівельних цін на свинину в порівнянні з іншими країнами: так, у продовж вересня ціни закупівлі свинини живою вагою варіювали в межах 0,8-0,9 дол. США/кг.


Котирування на європейських ринках упродовж вересня демонстрували поступове пониження. Так, за чотири тижні середньозважений рівень цін на свиней забійною вагою у країнах співдружності послабилися більш ніж на 6%, досягнувши 1,436 євро/кг. Сезонно активніша пропозиція тисне на ціну закупівлі на фоні слабшого попиту, який скоротився через завершення сезону барбекю. Окрім цього, «неспокій» на ринку додає і поширення АЧС, зокрема у Бельгії, де активність м’ясопереробників скоротилася та «відчутно» вдарила по цінах. З іншого боку, ця ситуація дещо пригальмувала темпи спаду цін у Німеччині.


У Росії ціни на живець свиней також «відчули» прихід осені: під впливом сезонних факторів та у наслідок укріплення національної валюти по відношенню до долара США, живець упродовж вересня втратив 5 центів/кг, а його у кінці місяця склала 1,85 дол. США/кг живою вагою


Ціни на свиней в Канаді у середині вересня дещо підвищилися у порівнянні з початком місяця. Проте середній рівень котирувань поступився вересневим, склавши 0,88 дол. США/кг забійною вагою.


У США ціни на свиней демонстрували упевненіший приріст та додали понад 15% за перший місяць осені. Така зміна відбулася під впливом більшої активності м’ясопереробників, які зараз повністю завантажили свої потужності. Оператори також відзначають зменшення середньої живої ваги тварин забійних кондицій у порівнянні з минулим роком. Втім, найбільшого впливу на поставки живця у другій половині вересня мав ураган Флоренс, який «прокотився» східним узбережжям США. Через негоду та її наслідки м'ясопереробники Північної Кароліни майже тиждень не могли здійснювати закупівлю тварин. В наслідок цього, торги на початку вересня велися в діапазоні 1-1,1 дол. США/кг забійною вагою, а в кінці ціна кілограму свинини майже сягнула 1,4 дол. США.


Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація. Дата створення —14 липня 2011-го. Наразі АСУ об’єднує 38 господарств, які забезпечують 41% промислового виробництва свинини в Україні. Основною ціллю Асоціації є захист прав та інтересів підприємств у галузі свинарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадженню сучасних технологій.

Міжнародний День Свиноферми — подія, присвячена обміну практичним досвідом представників галузі свинарства. Родзинка Дня свиноферми — відеоекскурсії господарствами. Цьогоріч подія відбудеться 18 жовтня у «UBI КОНФЕРЕНЦ ХОЛ» (смт. Глеваха, Київщина). 

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.