4
жовт.

Україна може стати світовим лідером у свинарстві — експерт

«В України є все, для розвитку свинарства — дешева кормова сировина, населення, яке готове працювати в галузі, а також достатньо територій для будівництва нових свинокомплексів», — наголосив Саймон Грей, всесвітньо відомий експерт у царині свинарства (Канада), виступ якого відбудеться в ході Міжнародного Дня Свиноферми 18 жовтня у UBI Конференц Хол (Глеваха). Організатори події — Асоціація «Свинарі України», Всеукраїнська Аграрна Рада та компанія Dykun.

«Перед сучасним свинарством стоїть завдання нагодувати населення планети, що зростає, а також заповнити „пробіли“ у виробництві, спричинені вимогами до добробуту тварин та жорсткими екологічними нормами (ЄС). Відтак, свинину треба десь виробляти. В України, як держави, яка знаходиться у „зерновому поясі“ Європи є для цього всі можливості. Як швидко це станеться — залежить від політичної та економічної стабільності в країні», — додав пан Грей.

Крім того, він назвав ключові виклики, з якими зіштовхується свинарство України та світу:

  1. АЧС. Активне поширення хвороби вносить сум’яття та непевність у роботу операторів свинарської галузі. До всього, наразі не існує дієвої вакцини проти АЧС.
  2. Брак кваліфікованих кадрів. У деяких регіонах відсутність працівників є лімітуючим фактором для побудови нових свинокомплексів. В інших, хоча кандидатів і достатньо, вони мають низький рівень професіоналізму. «Часто, різниця між середньостатистичним та найкращим господарством — значна, зокрема й через працівників. Відтак, є потреба покращувати кваліфікацію персоналу, адже від цього залежить успіх виробництва», — відзначив експерт.
  3. Брак висококласної генетики. Багато ферм намагаються вирішувати генетичні питання своїми силами — запускають внутрішні програми тощо. Та всі вони значно менш ефективні ніж закупівля високоякісної генетики.
  4. Лобіювання добробуту поголів'я. Регіони/країни, які встановили жорсткі правила щодо благополуччя с.-г. тварин, як правило, мають високу вартість виробництва такої продукції, але недостатньо споживачів, які готові платити більше за цей вид м’яса. Встановлення жорсткіших правил щодо добробуту «вилилося» у зниження виробництва свинини майже на 50%.
  5. М’ясні якості свинини. Оскільки галузь тяжіє до виробництва дуже пісної свинини, вони дещо знизилися впродовж років. «Завоювати ринок із продуктом, якість якого „не дуже“ — доволі складно», — підсумував експерт.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.