24
вер.

В Україні скоро з’явиться онлайн опитувальник з АЧС

Про це розповів Роман Пограничний, експерт Університету Пердью (США), один із розробників опитувальника під час семінару «Африканська чума свиней — транскордонне захворювання». Організатори події — Асоціація «Свинарі України» та Університет Пердью.

«Тепер господарства, які хочуть перевірити рівень своєї біобезпеки, зможуть зробити це он-лайн, лише у кілька кліків. Опитувальник розроблений на основі аудитів свиногосподарств, які ми проводили разом з Асоціацією «Свинарі України» у травні цього року. Працювали над його створення експерти нашого університету (Університет Пердью, США) та фахівці АСУ. Він містить питання щодо транспортування, гігієни персоналу, закупівлі тварин, дезінфекції, кормів тощо. Тобто всі аспекти, що стосуються біобезпеки», — зазначив пан Пограничний.

В АСУ додали, — «Відповіді будуть „так/ні“ й оцінюватимуться балами, чим вищий — тим краще, це означатиме, що біобезпека на доброму рівні. Наразі опитувальник ще доопрацьовується та найближчим часом він з’явиться у доступі. Анкета буде презентована двома мовами — українською та англійською».


Семінар «Африканська чума свиней — транскордонне захворювання» відбувся 18 та 20 вересня у Києві та Харкові. До участі у подіях долучилися кращі міжнародні та українські експерти, виробники та представники Держпродспоживслужби.

Міжнародний День Свиноферми — подія, присвячена обміну практичним досвідом представників галузі свинарства. Родзинка Дня свиноферми — відеоекскурсії господарствами. Цьогоріч подія відбудеться 18 жовтня у «UBI КОНФЕРЕНЦ ХОЛ» (смт. Глеваха, Київщина).

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.